Carl Trägårdh

(Sverige, 1861-1899)
Carl Trägårdh
(Sverige, 1861-1899)

Carl Trägårdh, "Fårvaktare".

Signerad Trägårdh. Duk 58,8 x 79,8 cm.

Krackelyr.

Proveniens

Stiftelsen Pharmacias Konstsamling.

Konstnär

Representerad på Nationalmuseum i Stockholm samt på museer i Frankrike.

3 000
287
325
Utropspris
8 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (2 bud)
6 jan 0:56
3 000 SEK
5 jan 17:10
1 000 SEK
Jan Ekman
Jan Ekman
+46 (0)70 267 09 23

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13