Allan Ebeling

(Sverige, 1897-1975)
Allan Ebeling
(Sverige, 1897-1975)

Allan Ebeling, Motiv från Holland.

Intygad av tergo av dotter Harriet Ebeling 2005. Olja på duk 38 x 33 cm

Krackelyr. Vågig duk, monterad mot bakstycke.

Proveniens

Familjen Riltons Ebeling-samling, Torshälla.

2 000
191
217
Utropspris
5 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (1 bud)
31 dec 2025 13:44
2 000 SEK

Mollie Engström
Mollie Engström
Specialist modern konst och grafik
+46 (0)70 748 22 63

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13