SOFFBORD, sign "O Antonsson", möjligen Oscar Antonsson, 1900-talets andra kvartal.
Rektangulär skiva i sten på benställning i lackad bok med hyllplan. Skivan med graverad dekor av figurer, märkt "Vila vid denna källa", samt signerad "Antonsson". L 82, b 42, h 87.
Lätt bruksslitage. Underrede med smärre märken.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.