Madeleine Pyk – en samling F769

SOFFBORD, sign "O Antonsson", möjligen Oscar Antonsson, 1900-talets andra kvartal.

Rektangulär skiva i sten på benställning i lackad bok med hyllplan. Skivan med graverad dekor av figurer, märkt "Vila vid denna källa", samt signerad "Antonsson". L 82, b 42, h 87.

Lätt bruksslitage. Underrede med smärre märken.

Utropspris
1 500 SEK