Tumlare samt medicinsked, silver, Sverige 1700-1800-tal

Invändig förgyllning.
Tumlare Otto Henrik Sjöberg Falun 1761, vågbandsbård, diameter 6 cm, vikt 30 gram.
Sked Johan Petter Grönvall, Stockholm 1833, snäckmodell, med stöd, längd 15,5 cm, vikt 49 gram.

Smärre slitage.

Klubbat pris
3 213
305
349
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (13 bud)
7 jan 17:40
3 213 SEK
7 jan 17:40
3 013 SEK
6 jan 14:33
2 800 SEK
6 jan 14:33
2 600 SEK
4 jan 22:23
2 530 SEK
4 jan 22:23
2 330 SEK
4 jan 20:19
2 028 SEK
4 jan 20:19
1 928 SEK
3 jan 17:40
1 900 SEK
2 jan 21:23
1 800 SEK
2 jan 11:41
1 250 SEK
31 dec 2025 8:54
700 SEK
30 dec 2025 19:57
650 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02