Bestickuppsättning, 95 delar, silver, modell Rosenholm, GAB, bl a Stockholm 1954
13 bordsskedar 18,2 cm
10 bordsgafflar 17,7 cm
11 bordsknivar 19,7 cm
13 mockaskedar 10,9 cm (varav sju med gravyr)
2 kaffeskedar 12,2 cm
24 smörgåsgafflar 13,7 cm
20 smörgåsknivar 16,5 cm
Serveringssked 21 cm
Tårtspade 21 cm
Total vikt inkl rostfria knivblad 3035 gram.
Med schatull 46 x 43, höjd 15 cm.
Tre matskedar svensk spetsig 21 cm, matsked gammalsvensk modell G Folcker Stockholm 1829 23 cm, samt saltsked med engelska stämplar 7 cm, medföljer. Dessa fem delar väger tillsammans 240 gram.
Smärre slitage. Schatull med smärre skador.