Ring, 14K guld med smaragder. IGI certifikat.

Mittstenens mått ca 14 x 11 mm, infattning i roséguld. Skena i vitguld med 14 st slipade smaragder. Totalvikt ca 5,3 g. Skenan stämplad E 8.80 0,76.
Storlek 16,5/52.

Smärre slitage.

Auktionen avslutas
2 dagar 4 timmar
500
5 235
568
Utropspris
2 000 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
EUR
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 520 EUR. Läs mer.
Budhistorik (1 bud)
6 jan 5:16
500 EUR

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist konst, design och konsthantverk, filialchef Helsingfors
+358 (0)50 340 5492

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13

Placering: Mastokatu 4-6, Helsinki - R70