Toiletteaskar, 4 st, silver, 1800-tal, mestadels JP Grönvall, Stockholm

Petter Wigren, Malmö 1848, dosa med reliefdekor av blad på locket, invändigt förgylld, diameter 6, höjd 4 cm.

Johan Petter Grönvall, Stockholm 1831, cylinerformad slät dosa, invändigt förgylld, höjd 4,5 cm.

Johan Petter Grönvall, Stockholm 1824, ett par små dosor, diameter 2,8 cm.

Vikt totalt 138 gram.

Smärre slitage.

Utropspris
2 500 SEK