Spegellampetter, ett par, för ett ljus, omkring år 1900, Senbarockstil.

Balusterformade. Glas infällt i blylist med slipad dekor av stjärnor. Ljusarmar av tenn. Höjd 44, bredd 15 cm.

Slitage. Ljusarmarnas fästen med skador.

Auktionen avslutas
2 dagar 7 timmar
6 200
594
672
Utropspris
4 000 SEK
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 6 400 SEK. Läs mer.
Budhistorik (14 bud)
17 jan 19:26
6 200 SEK
17 jan 19:26
6 000 SEK
17 jan 19:26
5 700 SEK
17 jan 19:26
5 500 SEK
17 jan 19:25
4 600 SEK
17 jan 19:25
4 400 SEK
17 jan 19:25
4 000 SEK
17 jan 19:25
3 800 SEK
17 jan 19:23
3 400 SEK
17 jan 19:23
3 200 SEK
17 jan 14:31
3 000 SEK
17 jan 8:12
2 400 SEK
17 jan 0:14
2 000 SEK
14 jan 19:47
1 250 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13

Placering: Västberga Allé 3, Hägersten - V36