Presenterfat, silver, barockstil, GAB, Stockholm 1935.
Oval form. Brämet med dekor av blommor och blad samt med gåvogravyr, nedsänkt spegel med graverad dekor av Skandinaviska Kreditaktiebolaget i Växjö. Längd 32,5, bredd 28,5 cm. Vikt 386 gram.
Smärre slitage och små bucklor. Gravyr.
Klubbat pris
5 200
497
564
Utropspris
2 500 SEK
Auktionen är avslutad. Acceptpriset är uppnått
Budhistorik (16 bud)
7 jan 10:34
5 200 SEK
7 jan 10:34
5 050 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 4
6 jan 11:35
4 000 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 3
6 jan 11:35
3 800 SEK
6 jan 5:08
3 600 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 2
6 jan 5:08
3 400 SEK
6 jan 5:08
3 400 SEK
6 jan 5:08
3 200 SEK
6 jan 5:08
3 000 SEK
6 jan 5:08
2 800 SEK
6 jan 5:08
2 600 SEK
6 jan 5:08
2 400 SEK
6 jan 5:08
2 200 SEK
6 jan 5:07
2 000 SEK