Presenterfat, silver, barockstil, GAB, Stockholm 1935.

Oval form. Brämet med dekor av blommor och blad samt med gåvogravyr, nedsänkt spegel med graverad dekor av Skandinaviska Kreditaktiebolaget i Växjö. Längd 32,5, bredd 28,5 cm. Vikt 386 gram.

Smärre slitage och små bucklor. Gravyr.

Klubbat pris
5 200
497
564
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (16 bud)
7 jan 10:34
5 200 SEK
7 jan 10:34
5 050 SEK
6 jan 11:35
4 000 SEK
6 jan 11:35
3 800 SEK
6 jan 5:08
3 600 SEK
6 jan 5:08
3 400 SEK
6 jan 5:08
3 400 SEK
6 jan 5:08
3 200 SEK
6 jan 5:08
3 000 SEK
6 jan 5:08
2 800 SEK
6 jan 5:08
2 600 SEK
6 jan 5:08
2 400 SEK
6 jan 5:08
2 200 SEK
6 jan 5:07
2 000 SEK
6 jan 5:07
1 900 SEK
1 jan 20:55
1 800 SEK
Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13