Hörnskåp, Karl-Johan, 1800-talets första hälft.

Tvådelat skåp fanerat med mahogny. Låda upptill och nedtill, Stort skåp med bakomliggande hyllplan flankerat av kolonner med förgyllda beslag. Överdel med mindre skåp likaledes flankerat av två mindre kolonner med förgyllda beslag. Bredd 107, djup ca 72, höjd 205 cm.

Fanerskador. Dekorbortfall. Åldersrelaterat slitage. Övre låset går ej att vrida runt. Nyckel finns.

2 880
273
313
Utropspris
4 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (3 bud)
3 jan 18:02
2 880 SEK
3 jan 18:02
2 500 SEK
3 jan 18:01
2 000 SEK
Claes Andersson
Claes Andersson
+46 (0) 704 248 703