Greta-Lisa Jäderholm-Snellman

(Finland, 1894-1973)
Greta-Lisa Jäderholm-Snellman
(Finland, 1894-1973)

Greta-Lisa Jäderholm-Snellman, keramikfat, signerad GLJ Arabia, 1930-tal.

Diameter 30,5 cm.

Åldersrelaterat slitage. Otydlig signatur. Kantnagg.

Utropspris
250 EUR