Skål med genombuten fot. E Johansson, Gävle, 1921. Diameter 21 cm. Bägare. Höjd 10 cm. Bägare K. Anderson, Stockholm, 1907. Höjd 5 cm. Bägare med gravyrer. Total vikt 645 gram.
Smärre slitage. Bucklor.
Klubbat pris
8 860
846
961
Utropspris
3 000 SEK
Auktionen är avslutad. Acceptpriset är uppnått
Budhistorik (15 bud)
10 jan 12:53
8 860 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 5
8
10 jan 12:53
8 660 SEK
10 jan 12:53
8 620 SEK
8
10 jan 12:31
8 225 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 8
10 jan 12:31
8 025 SEK
9 jan 19:32
6 612 SEK
9 jan 19:32
6 412 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 7
9 jan 16:55
6 000 SEK
9 jan 16:55
5 800 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 6
8 jan 0:13
5 400 SEK
8 jan 0:13
5 200 SEK
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor