PARTI BESTICK, 14 delar, silver och nysilver.

En matsked A.Warnesen 1847, en matsked Möllenborg 1849, en matgaffel E.G.Svanberg 1862. Matknivar 6 st och matgafflar 5 st nysilver. Engelsk snäck-liknande modeller. L 19,5-26.

Kraftigt slitage och repor. En nysilvergaffel med avbrutet horn.

Utropspris
1 000 SEK