Bestickservisdelar, 127 + 31 delar, modell Haga, GAB och C. G. Hallberg, Stockholm, 1950/1960-tal.

Bestående av:
19 skedar, längd 18,5 cm, C. G. Hallberg,
5 skedar, 18,5 cm, GAB,
6 skedar, 21,5 cm, C. G. Hallberg,
6 skedar, 21,5 cm, GAB,
12 gafflar, 14 cm, C. G. Hallberg,
8 gafflar, 14 cm, GAB,
2 gafflar, 18,5 cm, GAB,
12 gafflar, 18,5 cm, C. G. Hallberg,
6 gafflar, 18,5 cm, GAB,
1 kniv, 18 cm, C. G. Hallberg,
1 kniv, 19 cm, C. G. Hallberg,
11 knivar, 21 cm, C. G. Hallberg,
6 knivar, 18 cm, GAB,
8 knivar, 20,5 cm, GAB,
1 kniv, 21,5 cm, GAB,
1 kniv, 20,5 cm, C. G. Hallberg,
2 smörknivar, 19,5 cm, C. G. Hallberg,
1 smörkniv, 17 cm, C. G. Hallberg,
1 smörkniv, 17 cm, GAB,

ca 5,100 gram

Medföljer (nysilver):
6 knivar, 6 gafflar (stora), 18 gafflar (mindre), 1 sked

Åldersrelaterat slitage.

Utropspris
10 000 SEK