Kaapo Wirtanen

(Finland, 1886-1959)
Kaapo Wirtanen
(Finland, 1886-1959)

Björkdunge

Signerad Kaapo Wirtanen och daterad 1950. Olja på duk, 66 x 55 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Kaapo Wirtanen minnesutställnin 1961

Klubbat pris
170
1 780
193
Utropspris
250 EUR
Budhistorik (4 bud)
8 jan 15:23
170 EUR
4 jan 16:48
160 EUR
4 jan 11:24
150 EUR
2 jan 20:08
120 EUR

Eino Ailoranta
Eino Ailoranta
Assisterande värderare
+358 (0)50 4764775

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13