Tårtspade samt kaffeskedar, 12 st, silver, bl a Åhlins Silversmide Ab, Luleå 1967

Delvis förgyllda, med skrammeldekor och graverad dekor av samiska scener med figurer och renar. Längd 11,5-21 cm. Total vikt 225 gram.

Smärre slitage.

Utropspris
2 500 SEK
Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13