Keramik med guldfärgad glasyr. Balusterformade på rund fot. En ljuspunkt vardera. Etikettmärkta Miranda AB. Höjd 43-44 cm.
Ej funktionstestad. Färgbortfall. Märken. Repor. Slitage.