"Två".
Signerad PZ. Olja på smörpapper uppfordrat på duk, 89 x 62 cm. Katalog från Lunds Konsthall medföljer.
Nålstick från tidigare montering. Smärre materialförlust i det övre högra hörnet. Ytlig sprickbildning i det övre vänstra hörnet. Enstaka, smärre färgbortfall.
Lunds Konsthall, 1994.