Petter Zennström

(Sverige, 1945-2014)
Petter Zennström
(Sverige, 1945-2014)

"Två".

Signerad PZ. Olja på smörpapper uppfordrat på duk, 89 x 62 cm. Katalog från Lunds Konsthall medföljer.

Nålstick från tidigare montering. Smärre materialförlust i det övre högra hörnet. Ytlig sprickbildning i det övre vänstra hörnet. Enstaka, smärre färgbortfall.

Lunds Konsthall, 1994.

Auktionen avslutas
3 dagar 5 timmar
3 200
306
347
Utropspris
10 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 3 400 SEK. Läs mer.
Budhistorik (4 bud)
11 jan 13:16
3 200 SEK
9 jan 14:43
3 000 SEK
8 jan 23:42
2 000 SEK
8 jan 9:47
888 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Jan Ekman
Jan Ekman
+46 (0)70 267 09 23

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13

Placering: Västberga Allé 3, Hägersten - V382