Curt Asker

(Sverige, 1930-2015)
Curt Asker
(Sverige, 1930-2015)

Utan titel.

Signerad Curt Asker och daterad 76-77. Blandteknik, trä, papper, fiskelina. Höjd 100 cm. Bredd 95 cm.

Ytsmuts. Ömtådlig.

Proveniens

Inköpt på galleri 1988.

Inga bud
0
0
0
Utropspris
12 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (0 bud)

Mollie Engström
Mollie Engström
Specialist modern konst och grafik
+46 (0)70 748 22 63

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13