1 karott höjd 21 cm
1 kaffekanna, höjd 18,5 cm
2 skålar, bredd 22,5 cm
1 par ströare för salt och peppar, höjd 6 cm
1 sockerströare, höjd 11,5 cm
1 sockerskål med lock, höjd 13 cm
1 fat, bredd 28 cm.
4 tallrikar, bredd 27 cm
1 äggkopp med skada medföljer.
Fläckar, smärre repor, glasyrmistor. Nagg på tallrik, liten spricka på tallrik, spricka på karottens lock, sockerskålens lock med lagning.