Hertha Bengtson, servis, 13 delar flintgods. "Blå Eld", Rörstrand

1 karott höjd 21 cm
1 kaffekanna, höjd 18,5 cm
2 skålar, bredd 22,5 cm
1 par ströare för salt och peppar, höjd 6 cm
1 sockerströare, höjd 11,5 cm
1 sockerskål med lock, höjd 13 cm
1 fat, bredd 28 cm.
4 tallrikar, bredd 27 cm

1 äggkopp med skada medföljer.

Fläckar, smärre repor, glasyrmistor. Nagg på tallrik, liten spricka på tallrik, spricka på karottens lock, sockerskålens lock med lagning.

Auktionen avslutas
6 dagar 20 timmar
Inga bud
0
0
0
Utropspris
2 500 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 300 SEK. Läs mer.
Budhistorik (0 bud)

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Placering: Västberga Allé 3, Hägersten - C1