Fat, 6 st, silver, Sverige, 1900-talets första hälft

Stämplade K. Anderson, H. Müller, samt J.E. Torsk. Med graverade dedikationer.

2 fat med diameter 20 cm, 2 fat med diameter 22,5 cm, 1 fat med diameter 25,5 cm, samt 1 fat med diameter 26 cm.

Totalvikt: 1784 g

Bruksslitage

Auktionen avslutas
6 dagar 14 timmar
6 400
620
710
Utropspris
12 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 6 600 SEK. Läs mer.
Budhistorik (1 bud)
27 jan 21:16
6 400 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Placering: Västberga Allé 3, Hägersten - V31