Aftonväska, silver, Åbo, Finland 1919.

Stämplad EA.Roine. Rektangulär med kejda, spännet med cabochonslipad sten, dekor av ros i relief, förgyllt monogram samt "1 pris, Helsingfors Roddklubb, Gunnar". Fackinredning. 17,5 x 7,5 x 2 cm. Totalvikt 295 gram.

Smärre slitage och bucklor. Invändig lukt.

Auktionen avslutas
5 dagar 19 timmar
2 400
229
260
Utropspris
3 000 SEK
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 2 600 SEK. Läs mer.
Budhistorik (5 bud)
14 jan 11:53
2 400 SEK
14 jan 11:53
2 200 SEK
14 jan 11:15
2 000 SEK
14 jan 8:32
800 SEK
14 jan 1:33
500 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13

Placering: Västberga Allé 3, Hägersten - V19