Christian Fjerdingstad, teservis, 3 delar, nysilver, Art Deco, Christofle, Frankrike, 1900-talets första hälft.

Tekanna, sockerskål med lock och mjölkkanna. Handtag i bakelit. Stämplade. Tekannans längd 23 cm, höjd 19 cm. Sockerskålens höjd 13,5 cm. Mjölkkannans höjd 10 cm.

Kraftigt ytslitage, oxidering.

Auktionen avslutas
3 dagar 2 timmar
1 555
149
168
Utropspris
2 500 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 1 655 SEK. Läs mer.
Budhistorik (1 bud)
18 jan 16:06
1 555 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Placering: Västberga Allé 3, Hägersten - V32