Ljusstakar, ett par, mässing och sten, barockstil, 1900-tal.

Rak mörk stenstam, klockade med kulfötter och ljushållare i mässing. Höjd 36 cm.

Naturliga skftningar och inneslutningar i stenen. Slitage. Märken.

Klubbat pris
1 900
180
206
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (5 bud)
6 jan 17:05
1 900 SEK
6 jan 16:36
1 800 SEK
4 jan 15:44
1 100 SEK
2 jan 20:31
1 000 SEK
30 dec 2025 17:38
500 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Linn Andersson Bennich
Linn Andersson Bennich
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 75