MATSERVIS, 69 delar, ALP, Lidköping, 1900-talets andra kvartal.

Monogramdekor.
Mattallrikar, 11 st, diam 24,5.
Djupa tallrikar, 10 st, diam 25.
Djupa tallrikar, 11 st, diam 21.
Assietter, 11 st, diam 21.
Tefat, 10 st, diam 17.
Uppläggningsfat, ovala, 7 st, l 24,5 - 37, b 13 - 26.
Kaffekopp med fat, 6 st, h 5, diam 11,5.
Kanna, h 19.
Sockerskål, h 8,5.
Gräddkanna, h 7,5.

Smärre bruksslitage. 5 st kaffefat, 2 koppar, samt en mindre djup tallrik medföljer.

Utropspris
1 000 SEK