Reijo Sirkeoja

(Finland, verksam 1953-65)
Reijo Sirkeoja
(Finland, verksam 1953-65)

Skål, sterlingsilver, Kultakeskus, Tavastehus 1970.

Hamrad yta. Diameter ca 21,5 cm, mynningen 20 cm, höjd 9,5 cm. Vikt ca 762 g. Stämplad KÄSITYÖ (handgjord).

Ytliga repor på insidan.

Utropspris
500 EUR
Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist konst, design och konsthantverk, filialchef Helsingfors
+358 (0)50 340 5492

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13