Skedar, 4 st, samiskt hantverk.

Renhorn med dekor. Två signerade NF, Nikolaus Fankki. En signerad JF, Johan Fankki. En signerad EKS, Erik Knutsson Sunna. Längd 12-16,5 cm.

Ringar saknas. En med smärre nagg på skedblad.

Auktionen avslutas
2 dagar 21 timmar
1 800
172
195
Utropspris
2 500 SEK
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 1 900 SEK. Läs mer.
Budhistorik (7 bud)
7 jan 10:46
1 800 SEK
7 jan 10:46
1 700 SEK
7 jan 10:46
1 500 SEK
6 jan 22:29
1 300 SEK
6 jan 19:27
550 SEK
6 jan 17:30
500 SEK
6 jan 4:20
300 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13

Placering: Västberga Allé 3, Hägersten - V30