Bestickservis, 40 delar, silver, "Christiansborg", Danmark, tidigt 1900-tal

Bl a med kontrollstämpel CF Heise, vissa stämlade R Wilson.

5 matskedar 20,2 cm
12 bordsskedar 17,5 cm
10 bordsgafflar 18 cm
8 kaffe/mockaskedar 11,5 cm
Kompottsked 17,5 cm
Marmeladsked 13,5 cm
Bakelsegaffel 14,5 cm
Serveringsspade 16,5 cm
Serveringsspade med infällt mynt 14,5 cm

Total vikt 1355 gram.

Smärre slitage.

Auktionen avslutas
6 dagar 18 timmar
9 000
860
976
Utropspris
12 000 SEK
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 9 200 SEK. Läs mer.
Budhistorik (1 bud)
14 jan 17:32
9 000 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13

Placering: Västberga Allé 3, Hägersten - V31