Väggrelief, stengods
Ansikte, polykrom glasyr. Signerad Kerstin Hörnlund. Monterad på träplatta. 38 x 34 cm.
Nagg nedtill samt i vänster kant.
Inköpt från konstnären
Kerstin Hörnlunds keramik finns representerad på Röhsska Konstslöjdmuseet, Nationalmuseum i Stockholm, samt Rörstrands Museum.