Kerstin Hörnlund

(Sverige, Född 1940)
Kerstin Hörnlund
(Sverige, Född 1940)

Väggrelief, stengods

Ansikte, polykrom glasyr. Signerad Kerstin Hörnlund. Monterad på träplatta. 38 x 34 cm.

Nagg nedtill samt i vänster kant.

Proveniens

Inköpt från konstnären

Kerstin Hörnlunds keramik finns representerad på Röhsska Konstslöjdmuseet, Nationalmuseum i Stockholm, samt Rörstrands Museum.

Inga bud
0
0
0
Utropspris
4 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (0 bud)