Bergboms, bordslampa, keramik, "B-25", 1900-talets andra hälft

Guldfärgad glasyr. Etikettmärkt Bergboms B-25 samt stämplad Made in Portugal. Höjd inklusive skärm 70 cm.

Smärre slitage. Ej funktionstestad.

Klubbat pris
1 800
171
195
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (1 bud)
30 dec 2025 12:51
1 800 SEK