Erkkitapio Siiroinen

(Finland, 1944-1996)
Erkkitapio Siiroinen
(Finland, 1944-1996)

Bålskålar, ett par, "Old King Cole", Riihimäen Lasi, 1970-tal.

Klart glas. En med tillverkarens etikett. Höjd 26 cm, diameter circa 23 cm.

Mynningsnagg.

80
843
92
Utropspris
250 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (2 bud)
4 jan 19:51
80 EUR
30 dec 2025 14:49
50 EUR

Siri Niemistö
Siri Niemistö
+358 50 911 0923