Dessertskålar, 10 st, sterling silver, Spanien, 1900-talets mitt.

Invändigt förgylld. Stämplade”plata de ley” på undersidan. Höjd 12 cm, diameter 10 cm. Totalvikt ca 2042 g.

Smärre slitage och anlöpningar. Förgyllningen är ojämnt sliten.

Auktionen avslutas
21 timmar 34 minuter
2 500
26 350
2 861
Utropspris
2 000 EUR
EUR
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 2 600 EUR. Läs mer.
Budhistorik (14 bud)
3 jan 18:57
2 500 EUR
3 jan 18:57
2 400 EUR
1 jan 6:39
2 201 EUR
1 jan 6:39
2 101 EUR
1 jan 2:07
2 100 EUR
1 jan 2:07
2 000 EUR
1 jan 2:07
2 000 EUR
29 dec 2025 22:08
1 950 EUR
29 dec 2025 22:08
1 900 EUR
29 dec 2025 19:09
1 850 EUR
29 dec 2025 19:09
1 800 EUR
29 dec 2025 15:24
1 450 EUR
29 dec 2025 8:15
1 400 EUR
28 dec 2025 19:14
600 EUR

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Siri Niemistö
Siri Niemistö
+358 50 911 0923

Placering: Mastokatu 4-6, Helsinki - N600