Annika Masolle

(Sverige, Född 1938)
Annika Masolle
(Sverige, Född 1938)

Utan titel

Signerad och daterad -90. Äpplen i keramik glaserade i iridiserande blågrön glasyr. Monterade med lim i plexilåda. Lådans mått, 61 x 91 cm.

Plexilåda med repor.

Proveniens

Bukowski Auktioner, juni 2015.
Privatsamling.

6 500
621
705
Utropspris
10 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (11 bud)
11 jan 19:13
6 500 SEK
11 jan 19:11
6 000 SEK
11 jan 19:11
5 500 SEK
11 jan 18:13
4 500 SEK
11 jan 0:05
3 000 SEK
10 jan 23:48
2 000 SEK
10 jan 21:56
1 500 SEK
10 jan 21:10
1 000 SEK
8 jan 20:45
500 SEK
6 jan 17:27
350 SEK
4 jan 19:49
300 SEK

Mollie Engström
Mollie Engström
Specialist modern konst och grafik
+46 (0)70 748 22 63

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13