Signerad och daterad -90. Äpplen i keramik glaserade i iridiserande blågrön glasyr. Monterade med lim i plexilåda. Lådans mått, 61 x 91 cm.
Plexilåda med repor.
Proveniens
Bukowski Auktioner, juni 2015. Privatsamling.
6 500
621
705
Utropspris
10 000 SEK
Auktionen är avslutad. Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (11 bud)
11 jan 19:13
6 500 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 2
11 jan 19:11
6 000 SEK
11 jan 19:11
5 500 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 6
11 jan 18:13
4 500 SEK
11 jan 0:05
3 000 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 5
10 jan 23:48
2 000 SEK
10 jan 21:56
1 500 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 3
10 jan 21:10
1 000 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 4
8 jan 20:45
500 SEK
6 jan 17:27
350 SEK
4 jan 19:49
300 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 1