MATSERVIS, 71 delar, porslin, "Victoria" Czechoslovakia.

Dekor av rosor i svart samt guldkant. 12 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 12 assietter, 12 små assietter, 12 kaffekoppar med fat, 4 uppläggningsfat, 4 skålar, terrin med lock, såsskål samt tillbringare.

Slitage. Enstaka nagg.

Utropspris
2 000 SEK