Madeleine Pyk – en samling F769

Glasuppsättning, kristall, Waterford 1960/1970-tal.

8 rödvinsglas, höjd 18 cm.
8 vittvinsglas, höjd 15 cm
8 rödvinsglas, höjd 19 cm.
6 congaqglas, höjd 13 cm.
4 wiskyglas, höjd 8,5 cm.
8 snapsglas, höjd 9 cm.
8 selterglas, höjd 9 cm.
6 efterrättsvinglas, höjd 10 cm.

Åldersrelaterat slitage. Helhetsintrycket är gott.

Klubbat pris
1 550
16 337
1 774
Utropspris
250 EUR
Budhistorik (34 bud)
31 dec 2025 16:48
1 550 EUR
31 dec 2025 16:48
1 500 EUR
31 dec 2025 16:48
1 450 EUR
31 dec 2025 16:48
1 400 EUR
31 dec 2025 16:47
1 350 EUR
31 dec 2025 16:47
1 300 EUR
31 dec 2025 16:47
1 250 EUR
31 dec 2025 16:47
1 200 EUR
31 dec 2025 16:47
1 150 EUR
31 dec 2025 16:47
1 100 EUR
31 dec 2025 16:46
1 050 EUR
31 dec 2025 16:46
1 000 EUR
31 dec 2025 16:46
980 EUR
31 dec 2025 16:46
960 EUR
31 dec 2025 16:45
880 EUR
31 dec 2025 16:45
860 EUR
31 dec 2025 16:45
820 EUR
31 dec 2025 16:45
800 EUR
31 dec 2025 16:45
670 EUR
31 dec 2025 16:45
650 EUR
31 dec 2025 16:45
570 EUR
31 dec 2025 16:45
550 EUR
31 dec 2025 16:40
345 EUR
31 dec 2025 16:40
325 EUR
31 dec 2025 16:36
305 EUR
31 dec 2025 16:36
285 EUR
31 dec 2025 16:35
265 EUR
31 dec 2025 16:35
245 EUR
30 dec 2025 23:04
220 EUR
30 dec 2025 23:03
200 EUR
30 dec 2025 23:03
200 EUR
28 dec 2025 10:13
180 EUR
26 dec 2025 23:49
160 EUR
26 dec 2025 10:43
150 EUR
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist design
+358 (0)40 1284 977