Madeleine Pyk – en samling F769
1688522

Hängskåp, allmoge, 1800-tal

Hängskåp, allmoge, 1800-tal

Bemålad furu. Två dörrar med bakomliggande hyllinredning. Enligt uppgift från Skellefteå-trakten. Höjd ca 137, bredd ca 64, djup ca 28 cm.

Åldersrelaterat slitage, delvis maskstungen, torrsprickor, kompletterad.

Klubbat pris
2 000
190
217
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
29 dec 2025 10:34
2 000 SEK
29 dec 2025 10:06
1 900 SEK
28 dec 2025 18:03
1 790 SEK
27 dec 2025 13:42
1 200 SEK
26 dec 2025 8:34
800 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor