Karmstolar, ett par, gustaviansk stil 1800-tal.

Målade skolar med bronserade detaljer. Dekor av fleuroner och kannelerade ben. Klädd och stoppad sits. Sitthöjd 42, höjd 85 cm.

Senare målning. Färgbortfall. Slitage. Lagningar. Förstärkningar.

Inga bud
0
0
0
Utropspris
2 500 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (0 bud)
Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14