Madeleine Pyk – en samling F769

Slevar, 4 st, silver samt trä, en stämplad Olof Robert Lundgren Åbo 1857.

Slev med träskaft, stämplad Olof Robert Lundgren Åbo 1857. Längd 40,5 cm.
1 slev stämplad Andelslaget Guldsmed r.l., Åbo 1929, längd 29,5 cm.
1 slev stämplad Suomen Kultaseppä Oy, Åbo 1919, längd 17 cm.
1 slev stämplad Auran Kultaseppä, Åbo 1955.
Vikt utan slev med träskaft: 188 g.

Åldersrelaterat slitage. Märken. Anlupen.

Klubbat pris
180
1 897
206
Utropspris
250 EUR
Budhistorik (2 bud)
31 dec 2025 16:15
180 EUR
26 dec 2025 19:36
140 EUR