Ring, carmosé, 18K guld med rubin och briljantslipade diamanter

Stämplad KR, Stockholm 1947. Diamanter totalt ca 0.40 ct. Rubin ca 6 x 5 mm. Storlek 18.25/57. Vikt 3.8 g.

Bruksslitage.

2 000
190
217
Utropspris
6 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (6 bud)
5 jan 12:01
2 000 SEK
4 jan 15:27
1 700 SEK
3 jan 22:58
1 500 SEK
3 jan 21:45
1 300 SEK
30 dec 2025 16:56
1 100 SEK
30 dec 2025 13:12
1 000 SEK
Fredrik Karlsson
Fredrik Karlsson
Specialist Smycken
+46 (0)767 81 06 06