Servisdelar, 23 st, "Musselmalet", Royal Copenhagen, Danmark.
Blomsterdekor i underglasyrblått. Bestående av:
1 soppskål med lock, modell 764, höjd 10 cm,
1 assiett, modell 574, diameter 17 cm,
7 kaffefat, modell 719, diameter 13 cm, andra sortering,
1 kaffefat, modell 756, diameter 13 cm, andra sortering,
1 gräddkanna, modell 522, höjd 11 cm, andra sortering,
6 kaffekoppar, modell 1035, höjd 6 cm, andra sortering,
6 assietter, modell 1088, diameter 15 cm
Åldersrelaterat slitage. Nagg. Andrasortering.