Peter Hvidt & Orla Mølgaard Nielsen

(Danmark, 1916-1986 respektive 1907-1993)

Fåtölj, "FD 135", för France & Daverkosen, Danmark, 1950-tal

Stomme av bokträ, lös sits och rygg klädd i ulltyg, stämpelmärkt, sitthöjd 43 cm, höjd 83 cm, bredd 62, djup 75 cm

Åldersrelaterat slitage. Märken. Repor. Fläckar.

5 000
479
542
Utropspris
8 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (1 bud)
13 jan 11:58
5 000 SEK