Alexander Field, skål med hänkel, silver, London, England 1800.

Spetsoval modell på fot, graverad dekor, hänkel. Höjd ca 13 cm, längd 14,5 cm. Vikt ca 218 g.

Åldersrelaterat slitage. Repor. Lagning.

Proveniens

Estrid Ericsons Samling, auktionsnr 218, ScanArt, Stockholm, juni 1983.

Auktionen avslutas
6 dagar 14 timmar
300
29
33
Utropspris
2 500 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 350 SEK. Läs mer.
Budhistorik (1 bud)
18 jan 20:09
300 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13

Placering: Västberga Allé 3, Hägersten - V31