Ljusstake, GAB, Stockholm, 1964. Bägare, GAB, Stockholm, 1910. Bägare med gravyr, Stockholm, 1916. Skål på fot, KG MGAB, Uppsala, 1920. Skål på fot, Internationel Sterling T85. Höjd 5-15,5 cm. Total vikt utan ljusstake med fylld fot 290 gram.
Smärre slitage. Bucklor.