1689077

Karaff och dricksglas 12 st, Notsjö och Iittala 1900-talets mitt.

Kaj Franck:
Karaff 1621 , höjd 23 cm.
Dricksglas, 6 st, 5023, höjd 5,5 cm.
Dricksglas, 2 st 2744, höjd 8,5 cm.
Tapio Wirkkala: Dricksglas, 4 st, 4090, höjd 8 cm.

Åldersrelaterat slitage. Fläckar.

Auktionen avslutas
2 dagar 1 timme
180
1 897
206
Utropspris
250 EUR
EUR
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 190 EUR. Läs mer.
Budhistorik (3 bud)
1 jan 12:45
180 EUR
1 jan 4:35
111 EUR
30 dec 2025 22:35
50 EUR

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist design
+358 (0)40 1284 977

Placering: Mastokatu 4-6, Helsinki - V101