Collier, 18K guld, med briljantslipade diamanter
Hänge i form av elefant med en briljantslipad diamant. Höjd 2 cm. Vikt 11 gram. Stämplad Ole L 750. Kedja men en briljantslipad diamant. Längd 43 cm. Vikt 14,3 gram. Totalvikt 25,3 gram. Etui medföljer.
Obetydligt ytslitage.