Ole Lynggaard

(Grundat 1963)
Ole Lynggaard
(Grundat 1963)

Collier, 18K guld, med briljantslipade diamanter

Hänge i form av elefant med en briljantslipad diamant. Höjd 2 cm. Vikt 11 gram. Stämplad Ole L 750. Kedja men en briljantslipad diamant. Längd 43 cm. Vikt 14,3 gram. Totalvikt 25,3 gram. Etui medföljer.

Obetydligt ytslitage.

Formgivare

Auktionen avslutas
5 dagar 11 timmar
27 000
2 579
2 928
Utropspris
30 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 28 000 SEK. Läs mer.
Budhistorik (4 bud)
8 jan 21:51
27 000 SEK
8 jan 19:59
26 000 SEK
8 jan 16:02
20 000 SEK
8 jan 15:53
500 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Placering: Bukowskis Malmö