Rökbord, troligen Birger Ekman, Mjölby Intarsia, 1930-tal.

Fanerat med bland annat teak. Dekorativ intarsiadekor av musicerande och dansande figurer samt djur. Hexagonal form. Skåp under skivan. Diameter 53, höjd 58 cm.

Nyckelskylt saknas. Gångjärnet något skadat. Slitage. Repor. Nyckel saknas.

Auktionen avslutas
3 dagar 1 timme
900
86
98
Utropspris
6 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 950 SEK. Läs mer.
Budhistorik (12 bud)
15 jan 7:52
900 SEK
14 jan 22:37
850 SEK
14 jan 16:04
800 SEK
14 jan 12:02
725 SEK
14 jan 11:49
675 SEK
13 jan 10:56
625 SEK
13 jan 10:50
575 SEK
12 jan 17:59
525 SEK
12 jan 16:57
475 SEK
12 jan 10:14
425 SEK
11 jan 20:40
375 SEK
11 jan 19:01
300 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13

Placering: Västberga Allé 3, Hägersten - H136