Rökbord, troligen Birger Ekman, Mjölby Intarsia, 1930-tal.
Fanerat med bland annat teak. Dekorativ intarsiadekor av musicerande och dansande figurer samt djur. Hexagonal form. Skåp under skivan. Diameter 53, höjd 58 cm.
Nyckelskylt saknas. Gångjärnet något skadat. Slitage. Repor. Nyckel saknas.
Auktionen avslutas
3 dagar 1 timme
900
86
98
Utropspris
6 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 950 SEK. Läs mer.
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor